Glavni indikatorji enote
Vredno je začeti s tehničnimi lastnostmi DKVR-20-13. Kot smo že omenili, se ta vrsta enote nanaša na parne kotle. Njegova zmogljivost pare je 20 t/h. Kar zadeva vrsto goriva, ki se uporablja za delo, je plin ali tekoče gorivo. Presežni ali delovni tlak hladilne tekočine na izhodu iz kotla je 1,3 MPa. Temperatura izstopne pare velja za enega glavnih kazalcev. Lahko je enaka 194 stopinjam Celzija v primeru nasičene pare ali 250 stopinjam v primeru pregrete. Pomembna komponenta je temperatura napajalne vode - 100 stopinj. Učinkovitost, po izračunih,je 92 %. Poraba porabljenega goriva je določena v kg/h in je 1470. Kotel spada med velike instalacije, njegova masa pa je 44634 kg.
Opis enote
Boben kotla
razpoznavne lastnosti
- Zgornji boben agregata 20-13 je krajši, zaradi česar ne pade v kotlovsko peč. Hkrati sta zgornji in spodnji boben enaki po dolžini - 4500 mm. Prav tako je vredno dodati, da je prisotnost skrajšanega zgornjega bobna povzročila odsotnost potrebe po njegovem brizganem betonu in povečala zanesljivost opreme kot celote.
In na koncu lahko dodamo, da konvektivni žarek v svoji zasnovi nima predelnih sten.
pogoste agregatne težave
Ozidanje. Lastnosti
Pri montaži kotla DKVR-20-13 je opečna gradnja obvezen del. Hkrati mora biti debelina sten zanj 510 mm - to je debelina dveh opek. Vse stene morajo imeti to debelino razen zadnje strani. Tukaj je dovoljeno zmanjšanje na debelino 1,5 opeke ali 380 mm. Poleg tega je zadnja stena običajno na zunanji strani prekrita s plastjo ometa debeline 20 mm. To se naredi, da se zmanjša število priseskov.
Takšna opeka velja za težko, zato je narejena iz rdeče opeke. Tu se uporabljajo tudi šamotne opeke, s katerimi polagajo stene, obrnjene proti peči. Njihova debelina mora biti 125 mm.
Stene naknadnega gorilnika morajo biti debele 250 mm. Med cevmi žarkov je treba narediti pregrado. obojekonstrukcijski elementi obloge morajo biti iz šamotne opeke.